100 let architektury nové republiky – Moravskoslezský kraj a Ostrava

100 let architektury nové republiky – Moravskoslezský kraj a Ostrava
Moderní ostravská architektura

Výstava, která začíná v Ostravském muzeu v úterý 31. října, představuje díla moderní architektury předních architektů působících u nás od roku 1918 do současnosti. Klíčem k výběru staveb pro tuto výstavu byla anketa uspořádaná na jaře 2017 na reprezentativním vzorku odborníků z řad architektů, historiků a teoretiků architektury. Významné stavby Moravskoslezského kraje a Ostravy jsou prezentovány na téměř padesáti panelech s bohatým obrazovým materiálem a výstižnými texty, nechybí ani architektonické modely.

Ostravská výstava je první z celé řady výstav o architektuře let 1918 – 2018, které organizátoři k výročí vzniku Československa na rok 2018 připravují i v mnoha dalších městech naší republiky.

Na přípravě a realizaci výstavy, kterou připravilo nakladatelství FOIBOS BOOKS a Kotěrovo centrum architektury se významně podílel Tadeáš Goryczka z Kabinetu architektury a pracovníci Ostravského muzea. Poděkování za finanční podporu a spolupráci patří Radám a zastupitelstvům Moravskoslezského kraje, statutárního města Ostrava a Státnímu fondu kultury ČR. Záštitu nad výstavou převzali hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a primátor města Ostravy Tomáš Macura.

Vernisáž výstavy se uskuteční 31. října v 17 hodin v Ostravském muzeu na Masarykově náměstí v Moravské Ostravě, potrvá do 30. 11. 2017.