„Bezruči“ představují básníka Bezruče středoškolákům

„Bezruči“ představují básníka Bezruče středoškolákům
Markéta Matulová, Michal Sedláček a Milan Cimerák v klubu Fiducia na snímku Vladimíra Michny.

Divadelní společnost Petra Bezruče s.r.o. se zapojuje do oslav 750. výročí první písemné zmínky o Ostravě multižánrovým projektem Básník Petr Bezruč uvádí historii města Ostravy ve zkratce a s humorem, který je zaměřen na středoškolské studenty.

Herci divadla Petra Bezruče již navštívili několik vybraných středních škol a gymnázií v Ostravě a okolních městech se speciálním divadelním programem. Ve čtvrtek 21. září byli součástí akce v klubu Fiducia, kde herci divadla zhudebnili báseň Maryčka Magdonová. Další akce je čeká tento týden na gymnáziu v Havířově.

Představení života a díla Petra Bezruče doplňuje moderní hudební produkce, která textově vychází ze spisovatelových nejslavnějších balad. Součástí programu je humorně pojatý kvíz, jehož otázky vycházejí z historie města Ostravy, jeho specifik a unikátností. Nazkoušené výstupy se objeví také v rámci diváky velmi oblíbených doprovodných akcí Divadla Petra Bezruče, a to na Ostravské literární noci a během tradiční Noci divadel.

Tento projekt je připraven pod vedením režisérky a umělecké šéfky Divadla Petra Bezruče Janky Ryšánek Schmiedtové, pracují na něm herci ze souboru divadla, kteří jsou rozděleni do tří akčních skupin. Původní hudbu na texty slavných Bezručových balad složil Michal Sedláček.

Projekt Básník Petr Bezruč uvádí historii města Ostravy ve zkratce a s humorem je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy.

Aktualizováno: snímky z přestavení na gymnáziu v Havířově