Den otevřených dveří

Typ: Akce pro veřejnost
Datum konání: 28.říjen - 28.říjen 2017
Místo konání: Radnice města Ostravy a Prokešovo náměstí
Odkaz: -

Kromě tradičních prohlídek reprezentačních prostor radnice s výkladem a vyhlídek z  radniční věže zdarma bude v doprovodném programu na Prokešově náměstí letošnímu 750. výročí první písemné zmínky o Ostravě věnováno historické téma s podtitulem Technika, průmysl a věda k Ostravě patří“.

Expozice na Prokešově náměstí:

VŠB-TUO předvede živě ukázku výroby železa v historické peci, expozici parních strojů, robotiky a kybernetiky.

DOV připraví demonstrační pokusy z oblasti fyziky, chemie, logiky a bude provozovat obří gyroskop, v němž si návštěvníci mohou vyzkoušet, jak funguje 3 G přetížení.

Český rozhlas Ostrava, který je zároveň mediálním partnerem akce, se bude prezentovat historickými exponáty spojenými se začátky vysílání

Ostravské muzeum představí historické předměty a makety z oblasti hornictví.

Celý program bude zpestřen módní přehlídkou historických i současných uniforem a pracovních kostýmů profesí, které jsou nebo byly s Ostravou úzce spjaty.

V obřadní síni si v improvizovaném studiu zájemci mohou natočit vzkaz budoucím Ostravanům a nechat jej poslat na své sociální sítě a mailové adresy v rámci projektu Pamětní truhla, #Ostrava2067.

Pro děti je připraven program se 4 středisky volného času Ostrava, které se také zapojí do tématu 750. výročí historie města.

Akce se koná 28. října od 13 do 18 hodin.