Historie a současnost Ostravy na Colours of Ostrava

Historie a současnost Ostravy na Colours of Ostrava
Prezentační zóna Ostravy na loňském ročníku Colours

Město Ostrava nabídne návštěvníkům Colors of Ostrava po celou dobu konání festivalu také letos svou prezentační zónu. Tentokrát bude inspirována 750. výročím první dochované písemné zmínky o Ostravě.

V několika stáncích zóny, která se bude nacházet nedaleko Česká spořitelna stage, hlavní scény festivalu Colours of Ostrava, poskytne jak pohodlné posezení pod slunečníky v prezentační zóně a fontánku s pitnou vodou tak řadu zajímavostí z několika oborů, které budou prezentovat historii i současnost Ostravy.

Historii města z pohledu architektury na stánku připraveném s Fakultou stavební VŠB-TUO připomenou modely významných ostravských budov nebo pohled na svět staveb v podzemí. Návštěvníci se mohou zapojit do interaktivně zábavné soutěže ve stavbě co nejvěrnějšího modelu významných ostravských budov z kostek, děti budou vytvářet kreslením na roli papíru „nekonečný obraz“ města od pravěku po současnost.

Program odlévání Petřkovické venuše, materiálové a mineralogické pexeso nebo testy a kvízy z oblasti metalurgie budou v režii Fakulty metalurgie a materiálového inženýrství VŠB-TUO. Robot Hardy, akumulátorová lokomotiva, StudentCar, sada prostorových dřevěných hlavolamů a další hry a kvízy včetně expozice parních strojů a historické techniky připravila Fakulta strojní v programu s názvem Zlepši si techniku – Ostrava jako univerzitní město – město chytrých lidí.

V prezentační zóně nebude chybět Ostravský informační servis s praktickými informacemi o Ostravě a okolí včetně prodeje upomínkových a prezentačních předmětů města, map a bedekrů.

Zóna bude umístěna nedaleko Česká spořitelna stage každý festivalový den od 14 hodin do půlnoci.