Hra VIAOVA 750 má další tři finalisty

Hra VIAOVA 750 má další tři finalisty
Historie Ostravy. Ilustrační foto

Zábavně vědomostní hra o historii města Ostravy VIAOVA 750 je ve druhé třetině a má další tři finalisty soutěže. Ti budou hrát o postup do superfinále, kde mohou získat některou z atraktivních cen. Pro toho nejlepšího je připravena plavba pro dva po západním Středomoří!

Hra je součástí celoročních oslav 750 let města Ostravy a potrvá až do 30. června, kdy budou vítězové hry vyhlášeni na veřejném superfinále v rámci akce Festival v ulicích. Více než 1100 hráčů je v tuto chvíli zapojeno do hry, která je určena všem věkovým kategoriím.

Hrát přitom může každý, kdo se zaregistruje prostřednictvím registračního formuláře dostupného na stránce tohoto webu viaova750.cz. Hrát se dá i prostřednictvím chytrých telefonů s připojením k internetu. Do hry je možné se stále registrovat, a to až do 27. června do půlnoci.

Všichni hráči se díky hře VIAOVA 750 dozvědí zajímavosti z historie města Ostravy, ale navíc se budou i dobře bavit. Deset nejlepších z nich pak bude za znalosti a výdrž odměněno skvělými cenami. Pro vítěze je připravena plavba luxusní lodí západním Středomořím, druhý nejlepší hráč se může těšit na letecký eurovíkend v jednom z evropských hlavních měst s ubytováním ve čtyřhvězdičkovém hotelu a třetí na eurovíkend v evropském městě s ubytováním ve čtyřhvězdičkovém hotelu (další výhry jsou uvedeny na webových stránkách hry www.ostrava750.cz). Všichni finalisté hry získají památeční diplom.

Název hry VIAOVA 750 symbolizuje historickou cestu města, cestu za poznáním zajímavých míst v Ostravě. Hra zavede účastníky na celkem 30 vybraných lokalit v Ostravě, které budou ilustrovat dlouhou historii města a připomínat jeho významné události. Má formu vědomostního kvízu a je rozdělena na teoretickou a praktickou část. Po správném zodpovězení teoretických otázek, které se týkají 30 konkrétních míst v Ostravě, hráč postupuje do druhého kola, kde na něj čekají praktické úkoly. K jejich vyřešení musí místa navštívit a pátrat po dalších indiciích, které jej dovedou k vyřešení úkolu.

Podrobněji o hře VIAOVA 750, včetně přesných pravidel, na http://viaova750.cz.

 

.