Komentovaná prohlídka Středověká Ostrava

Komentovaná prohlídka Středověká Ostrava
Slezskoostravský hrad.

Ostravský informační servis zve zájemce na komentovanou prohlídku s názvem Středověká Ostrava. Koná se v neděli 28. května od 10 a od 14 hodin, je věnována oslavě 750 let první zmínky o městě v závěti olomouckého biskupa Bruna.

V rámci komentované prohlídky navštíví zájemci nejstarší zděnou budovu v Moravské Ostravě – kostel sv. Václava, seznámí se s podobou tehdejšího Masarykova náměstí, zjistí, kudy vedly městské hradby, jejichž pozůstatky můžeme vidět dodnes, či jak to bylo s ostravskými hrady. Je známo, že Ostrava jako poddanské město olomouckých biskupů zažívalo ve středověku velký rozkvět. Byly založeny velké významné rybníky, několik mlýnů, od roku 1362 dostala Ostrava významné privilegium na konání 16 denního trhu.

Sraz na prohlídku bude u kostela sv. Václava v 10 a ve 14 hodin, konec prohlídky je u Slezskoostravského hradu. Trasa je dlouhá zhruba 1,5 km, je vhodná i pro vozíčkáře nebo rodiče s kočárkem.

Na prohlídku je z důvodu omezené kapacity nutné se předem rezervovat na stránkách www.ostravainfo.cz, na emailu: pruvodce@ostravainfo.cz či na telefonním čísle 602 712 920.