Putovní výstava se přestěhovala do Hrabové a Svinova

Putovní výstava se přestěhovala do Hrabové a Svinova
V Hrabové i Svinově byla výstava instalována v prostorách radnice městského obvodu.

Putovní výstava Od Petřkovické venuše k Dolní oblasti k 750. výročí od první písemné zmínky o Ostravě se přestěhovala do dalších dvou obvodů. V březnu ji budou moci zájemci navštívit v Hrabové a Svinově v prostorách radnic těchto městských obvodů. Obě výstavy budou trvat do konce března.

Expozice putovní výstavy s názvem Od Petřkovické venuše k Dolní oblasti mapují nejdůležitější milníky v dějinách města a postupně ji uvidí obyvatelé všech 23 městských obvodů. Prezentace sestávají vždy z pěti velkoplošných panelů, z nichž jsou čtyři vyhrazeny historii města a jeden důležitým dějinným událostem na území dané městské části.

V Hrabové panel věnovaný městskému obvodu připomíná Kostel sv. Kateřiny, kulturní památku, kterou má Hrabová i ve svém znaku. Pozornost věnuje zdejšímu slavnému rodákovi, básníku, spisovateli a překladateli Vilému Závadovi, který se v Hrabové narodil v roce 1905.

V historii Svinova je významným datem rok 1847, kdy zde vzniklo nádraží a místo bylo napojeno na Severní Ferdinandovu dráhu. Pro Svinov toto důležité dopravní spojení znamenalo nebývalý rozvoj. Panel připomíná také povýšení Svinova na město v roce 1936.