Setkání jízdních policií slavilo své „malé“ jubileum

Setkání jízdních policií slavilo své „malé“ jubileum
Primátor Tomáš Macura s Danielem Orságem a koněm Fagarem

V Komenského sadech v Ostravě se v sobotu 26. srpna konalo jubilejní 20. mezinárodní setkání jízdních policií. Program byl letos věnován 750 letům od první písemné zmínky o Ostravě a 25. výročí vzniku ostravské městské policie.

Letošního ročníku, který se konal pod záštitou primátora Ostravy Tomáše Macury, se účastnili zástupci Městské policie hlavního města Prahy, Policie ČR Zlín a Policie ČR Brno, ze zahraničí dorazili jízdní policisté z Polska, Slovenska a Maďarska. Předvedli se samozřejmě také domácí strážníci ostravské městské policie, kteří závody opět takřka ovládli a navázali tak na úspěchy z předchozích ročníků.

Ve třech soutěžích v parkuru a zrcadlovém skákání vybojovali ostravští strážníci dvě vítězství a celkem šest pódiových umístění. Na základě dosažených výsledků se přeborníkem městských policií České republiky v jízdě stal ostravský Daniel Orsag.

Na jubilejní XX. mezinárodní setkání jízdních policií se přišlo podívat na sedm tisíc návštěvníků. Kromě soutěží diváci viděli rovněž umění jízdy na ohlávce v podání herce Václava Vydry, k vidění byla také ukázka čtyřspřeží starokladrubských koní z Národního hřebčína Kladruby nad Labem. Zájemci si mohli vyzkoušet, jak přesnou mají mušku na laserové střelnici nebo si prohlédnout výstroj a výzbroj strážníků. Pro děti byly připraveny dva skákací hrady, hry, kvízy a soutěže. Večerní program vyplnily koncerty skupiny Legendy se vrací a zpěvačky Heidi Janků.