O skvělé ceny soutěže VIAOSTRAVA se už hraje!

O skvělé ceny soutěže VIAOSTRAVA se už hraje!
Ostrava historická

Součástí celoročních oslav 750. výročí od první písemné zmínky o Ostravě je soutěž pro všechny Ostravany VIAOSTRAVA 750. Na vítěze čekají zajímavé ceny včetně plavby luxusní lodí poStředomoří. Soutěž odstartovala 1. května, na účastníky čeká 30 otázek a úkolů. Vrcholem bude velké veřejné finále během Festivalu v ulicích.

Zábavnou vědomostní hru si mohou zahrát všichni bez omezení věku, od školáků po seniory. První kolo je složeno z otázek o 30 konkrétních místech Ostravy. Po správném zodpovězení hráč postupuje do dalšího kola, kde jej čeká praktický úkol. K jeho vyřešení musí místo navštívit a pátrat po indiciích, která jej dovedou k řešení. Hra je proto vhodná i pro rodiny, které podniknou výlet a spojí jej s pátráním po správné odpovědi. Nápověda k jednotlivým otázkám je obsažena v publikacích o městě, které již vyšly anebo které teprve budou vydány k 750. výročí města. Vodítka se dají najít i na výstavě v Ostravském muzeu, která je věnována historii Ostravy. Je zcela na soutěžících, aby nalezli správné odpovědi. Zaměstnanci muzea, archivu nebo magistrátu nebudou odpovídat na dotazy obsažené v kvízu.

Soutěž vyvrcholí veřejným finále 30. června během Festivalu v ulicích. Desítka nejlepších soutěžících se utká o hodnotné ceny, jakými jsou plavba pro dvě osoby západním Středomořím, letecký eurovíkend pro 2 osoby nebo eurovíkend ve čtyřhvězdičkovém hotelu.

Soutěžící se mohou do hry registrovat na stránkách www.ostrava750.cz, do hry mohou vstoupit kdykoliv v jejím průběhu, nejpozději však 27. června.