VIAOVA750

VIAOVA750
Vítěz soutěže přebírá první cenu z rukou náměstků primátora Ivety Vozňákové a Zbyňka Pražáka

HRA NÁROČNÁ A ZÁROVEŇ SKVĚLÁ NA KONCI ZÁŘÍ DEFINITIVNĚ SKONČILA

Pro milovníky historie i zajímavostí všeho druhu, týkajících se Ostravy, byla u příležitosti 750. výročí od první písemné zmínky o Ostravě připravena náročná, ale i úžasná zábavně vědomostní hra o historii města pro všechny věkové kategorie s názvem VIAOVA 750.

Odstartována byla 2. května a její soutěžní část trvala do 27. června. Hra byla ukončena velkým veřejným finále v pátek 30. června, kde během Festivalu v ulicích v podhradí Slezskoostravského hradu v ostravské prezentační zóně o atraktivní ceny mezi sebou nakonec soutěžilo deset superfinalistů. Snažili se o nejrychlejší správnou odpověď na zadanou otázku, odměnou pro ně byly skvělé ceny. Pro toho nejlepšího byla připravena plavba luxusní lodí po západním Středomoří, druhý získal letecký eurovíkend v jednom z evropských hlavních měst s ubytováním ve čtyřhvězdičkovém hotelu a třetí eurovíkend v evropském městě a ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu. Další superfinalisté byli odměněni celoročním předplatné MHD v Ostravě.

O čem hra byla?

VIAOVA 750 zavedla účastníky soutěže na celkem 30 vybraných míst v Ostravě, která ilustrují dlouhou historii města a připomínají jeho významné události. Ke každému místu se vázalo 5 otázek, po správných odpovědích pak následoval praktický úkol přímo na místě. Otázky byly zveřejněny na tomto speciálním webu k projektu www.ostrava750.cz. Hrát mohli účastníci i prostřednictvím svých chytrých telefonů s připojením k internetu. Otázky nebyly právě jednoduché, ale některá vodítka ke správným odpovědím mohli soutěžící hledat například v publikacích o městě nebo na výstavě, která byla věnovaná historii Ostravy a konala se v době soutěže v Ostravském muzeu.

Přes náročnost a množství otázek a dlouhodobost akce se soutěžní části o ceny zúčastnilo 1440 hráčů!

Opozdilci hráli už jen pro radost

Další bohužel termín nestihli, ale přesto se nechtěli vzdát. Právě pro ně organizátoři hru prodloužili až do 30. září, i když už samozřejmě bez nároku na výhru. V ten den byla tedy soutěž uzavřena definitivně. Počet účastníků se však za toto nesoutěžní období navýšil na celkem 1518 hráčů!

Kdo se stal výhercem velké soutěže VIAOVA 750?

Nejrychlejší reakci a nejlepší znalosti z deseti superfinalistů prokázal v pátek 30. června na podiu u Slezskoostravského hradu 29letý Jiří Augustin z Vřesiny u Poruby, který pracuje jako technik Severomoravských vodovodů a kanalizací v Ostravě-Mariánských Horách. „Do soutěže jsem se přihlásil sám, bral jsem to jako výzvu,“ řekl vítěz, mezi jehož koníčky patří myslivost a četba. Na velké finále se připravoval den. „Přečetl jsem si informace z historie Ostravy. Během soutěže bylo pro mne velkou výhodou, že rychle čtu, takže jsem mohl na otázky, které se objevily na monitoru, bleskově reagovat,“ líčil Jiří Augustin, který si odnesl hlavní výhru, tedy plavbu luxusní lodí po západním Středomoří.

Blahopřání patří nejen vítězům, ale všem, kdo se zapojili a celou hru zvládli!

Pořadatelem vědomostní hry VIAOVA 750 bylo statutární město Ostrava, jejím organizátorem společnost SILVER B.C., s.r.o.