Výstava se přestěhovala do Mariánských Hor a Hulvák a do Hošťálkovic

Výstava se přestěhovala do Mariánských Hor a Hulvák a do Hošťálkovic
V Mariánských Horách se vernisáž uskutečnila 4. dubna.

Putovní výstava Od Petřkovické venuše k Dolní oblasti se přestěhovala do dalších dvou městských obvodů. V dubnu bude k vidění v Mariánských Horách a Hulvákách a v Hošťálkovicích.

Kromě základních panelů, které provázejí návštěvníka výstavy ve všech obvodech dějinami města od období pravěku do 20. století, panel věnovaný městskému obvodu Mariánské Hory a Hulváky akcentuje především kroky, prováděné na počátku 20. století k povýšení Mariánských Hor na město. Stalo se tak 1. dubna 1907. V Hulvákách až do 60. let 20. století přitahovalo pozornost obyvatel moderní veřejné letní koupaliště, které bylo otevřeno v roce 1930. Výstava je v tomto obvodu k vidění ve Středisku volného času Korunka, a to každý pracovní den od 10 do 19 hodin. Součástí je také výstava dětských prací na téma Ostrava. Výstava potrvá do 30. dubna.

V městském obvodu Hošťálkovice je výstava veřejnosti zpřístupněna v době od 3. do 30. dubna v prostorách nově otevřené restaurace v Kulturním domě Hošťálkovice. Panel o Hošťálkovicích připomene rok 1742, v němž se ves v důsledku prohraných slezských válek stala součástí Pruska. Pominout nelze ani dominanty obvodu – retranslační věž a televizní věž. Vernisáž výstavy v Hošťálkovicích se uskutečnila 3. dubna v 17 hodin.